2003 Eunice Rotary Zydeco Triathlon

All Divisions

April 05, 2003



 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

1

John Deshotel

40

3

1:56.4

19:20

1

27:13.2

22.0

1

12:03.3

6:02

41:12.9

2

Dan Ahrens

33

1

1:43.1

17:10

2

28:25.1

21.1

2

12:08.1

6:04

42:16.3

3

Jason Gossen

35

7

2:00.8

20:00

4

30:14.0

19.8

3

12:36.3

6:18

44:51.1

4

Norman Nolan

28

2

1:54.8

19:00

3

29:40.1

20.2

4

14:18.2

7:09

45:53.1

5

Michael Manuel

44

20

2:35.0

25:50

6

29:51.9

20.1

5

14:31.6

7:16

46:58.5

6

Rick Fitts

41

15

2:22.1

23:40

5

30:00.4

20.0

6

14:52.0

7:26

47:14.5

7

Jerry Richard

53

18

2:31.8

25:10

7

29:57.2

20.0

7

14:46.0

7:23

47:15.0

8

Charles Rush

45

9

2:05.6

20:50

9

31:15.6

19.2

8

14:36.2

7:18

47:57.4

9

Stacey Mc Mickens

31

8

2:04.3

20:40

11

32:01.6

18.7

9

14:32.3

7:16

48:38.2

10

Lawrence Uter

49

12

2:14.3

22:20

12

33:11.2

18.1

10

13:20.3

6:40

48:45.8

11

Trippe Hawthorne

32

10

2:07.5

21:10

8

31:13.5

19.2

11

16:14.1

8:07

49:35.1

12

Kimberly Manuel

34

23

2:37.9

26:10

14

33:03.1

18.2

12

14:00.2

7:00

49:41.2

13

Kendal Broussard

35

14

2:20.7

23:20

10

31:25.9

19.1

13

16:52.4

8:26

50:39.0

14

Rick Thibodeaux

37

30

2:49.3

28:10

13

32:44.0

18.3

14

15:27.5

7:44

51:00.8

15

Craig Matherne

35

25

2:43.8

27:10

16

34:02.7

17.6

15

15:06.7

7:33

51:53.2

16

Kelly Morvant

41

55

5:51.7

58:30

18

31:24.7

19.1

16

14:43.3

7:22

51:59.7

17

Shaun Dodson

18

16

2:22.2

23:40

27

36:37.0

16.4

17

13:35.8

6:48

52:35.0

18

Tim Ingram

37

31

2:49.7

28:10

15

33:15.6

18.0

18

16:45.4

8:23

52:50.7

19

Stewart Delcambre

35

6

2:00.5

20:00

17

35:11.2

17.1

19

16:51.3

8:26

54:03.0

20

Jim Weir

53

5

1:59.8

19:50

19

35:28.2

16.9

20

16:50.8

8:25

54:18.8

21

Russell Bex

38

13

2:18.2

23:00

26

36:25.4

16.5

21

15:47.6

7:54

54:31.2

22

Geary Perkins

53

24

2:41.5

26:50

22

35:32.6

16.9

22

16:28.4

8:14

54:42.5

23

Jeff Carpenter

45

17

2:22.9

23:40

20

35:26.4

16.9

23

17:14.3

8:37

55:03.6

24

James La Fleur

27

22

2:35.6

25:50

21

35:36.1

16.9

24

16:57.1

8:29

55:08.8

25

Manuel Ocampo

49

41

3:20.7

33:20

32

38:15.3

15.7

25

13:34.3

6:47

55:10.3

 
 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

26

Mitzi Dekeyzer

29

32

2:56.0

29:20

30

37:36.5

16.0

26

15:25.8

7:43

55:58.3

27

Cecile Broussard

48

35

3:04.7

30:40

28

36:45.8

16.3

27

16:16.3

8:08

56:06.8

28

Dwayne Cormier

36

4

1:59.1

19:50

29

38:10.0

15.7

28

16:11.5

8:06

56:20.6

29

Pamela Neef

49

46

3:37.6

36:10

25

35:04.3

17.1

29

17:42.5

8:51

56:24.4

30

Timothy Rupert

29

27

2:46.5

27:40

33

38:56.4

15.4

30

17:18.1

8:39

59:01.0

31

Steve Griffin

46

45

3:34.0

35:40

34

38:41.9

15.5

31

17:02.1

8:31

59:18.0

32

Fran Hefele

41

49

3:59.0

39:50

38

39:42.4

15.1

32

15:36.6

7:48

59:18.0

33

Carl Perry

56

39

3:20.5

33:20

23

34:59.8

17.2

33

21:46.2

10:53

1:00:06.5

34

Danny Leblanc

34

36

3:06.1

31:00

24

35:35.4

16.9

34

21:32.4

10:46

1:00:13.9

35

Mitzi Fontenot

33

26

2:44.5

27:20

31

38:48.6

15.5

35

19:23.3

9:42

1:00:56.4

36

Jerome Robinson

1

3:09.3

31:30

1

47:07.7

12.7

1

11:29.1

5:45

1:01:46.1

37

Elemer Raffai

37

40

3:20.5

33:20

39

40:37.2

14.8

36

17:52.9

8:56

1:01:50.6

38

James George

30

19

2:32.8

25:20

44

45:20.6

13.2

37

14:36.3

7:18

1:02:29.7

39

Lauri Pappas

45

44

3:29.0

34:50

42

42:43.0

14.0

38

16:47.2

8:24

1:02:59.2

40

Michael Driggs

28

21

2:35.6

25:50

36

40:33.4

14.8

39

21:57.6

10:59

1:05:06.6

41

Anthony Emmons

43

53

5:08.2

51:20

43

41:09.6

14.6

40

20:17.5

10:09

1:06:35.3

42

Courtney Mickel

28

33

3:00.3

30:00

41

42:55.3

14.0

41

21:01.8

10:31

1:06:57.4

43

Jon Fontenot

36

34

3:01.3

30:10

35

39:57.1

15.0

42

24:02.3

12:01

1:07:00.7

44

David Ware

30

48

3:56.3

39:20

47

45:42.2

13.1

43

18:33.3

9:17

1:08:11.8

45

Tyler Rush

12

28

2:47.1

27:50

40

42:49.7

14.0

44

23:17.8

11:39

1:08:54.6

46

Leah Chandler

23

37

3:06.1

31:00

52

48:53.4

12.3

45

16:58.1

8:29

1:08:57.6

47

Janice Owens

48

43

3:23.3

33:50

37

40:10.4

14.9

46

25:31.1

12:46

1:09:04.8

48

Sarah Pappas

15

42

3:20.9

33:20

51

46:51.1

12.8

47

19:02.9

9:31

1:09:14.9

49

Ben Doga M D

32

38

3:13.4

32:10

49

46:40.8

12.9

48

20:27.3

10:14

1:10:21.5

50

Thomas Garrison

34

29

2:47.5

27:50

48

46:55.5

12.8

49

23:15.6

11:38

1:12:58.6

 
 

------- SWIM -------

------- BIKE -------

------- RUN -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

51

Sam Minkowitz

51

51

4:20.0

43:20

50

45:46.1

13.1

50

23:37.1

11:49

1:13:43.2

52

Cheryl Dugas

43

54

5:42.5

57:00

45

42:50.2

14.0

51

26:25.4

13:13

1:14:58.1

53

Michael Pate

35

50

4:02.7

40:20

46

45:27.9

13.2

52

34:15.2

17:08

1:23:45.8

54

John Paul Bercier

14

52

4:32.7

45:20

53

58:45.5

10.2

53

24:50.2

12:25

1:28:08.4

55

Nicole Kelly

18

11

2:10.8

21:40

54

1:06:51.5

8.98

54

28:11.4

14:06

1:37:13.7

56

Alan Kelly

54

47

3:55.1

39:10

55

1:05:16.2

9.19

55

28:13.9

14:07

1:37:25.2


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com