2004 Indian Creek Triathlon

All Divisions Overall

June 13, 2004


Results by Farrel and Robin LeBoeuf
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

1

Terry Butts

34

1

10:12.4

20:24

1

49:39.4

24.2

3

20:00.3

6:27

1:19:52.3

2

Neill Rowland

35

4

10:49.5

21:38

4

51:57.9

23.1

2

19:08.4

6:10

1:21:55.8

3

Joe Obrien

23

15

11:52.6

23:44

5

52:17.9

23.0

8

20:49.5

6:43

1:25:00.0

4

Patrick Fellows

32

2

10:21.8

20:42

10

53:27.4

22.5

30

22:48.2

7:21

1:26:37.5

5

John Fell IV

24

19

12:07.7

24:14

8

53:06.6

22.6

15

21:43.7

7:00

1:26:58.1

6

John Deshotel

41

14

11:47.4

23:34

7

52:52.9

22.7

24

22:18.4

7:12

1:26:58.7

7

Luken Hartlage

42

13

11:46.2

23:32

22

54:36.3

22.0

9

20:52.6

6:44

1:27:15.2

8

Norman Nolan

29

25

12:37.1

25:14

13

53:47.7

22.3

10

20:57.5

6:45

1:27:22.4

9

Perry Parke

35

12

11:46.0

23:32

21

54:15.3

22.1

13

21:23.0

6:54

1:27:24.3

10

Darius Sampey

39

22

12:30.1

25:00

9

53:07.0

22.6

20

22:05.5

7:07

1:27:42.6

11

Jordan Perret

18

3

10:30.3

21:00

3

51:52.3

23.1

98

25:38.4

8:16

1:28:01.0

12

David Guillory

38

61

14:01.0

28:02

2

51:20.8

23.4

33

23:03.0

7:26

1:28:24.9

13

Warren McDonald

37

54

13:40.9

27:20

19

54:06.9

22.2

6

20:43.0

6:41

1:28:30.9

14

David Baker

32

17

11:54.6

23:48

26

54:58.7

21.8

16

21:46.2

7:01

1:28:39.6

15

Tony Dietz

34

83

14:56.1

29:52

6

52:47.5

22.7

12

21:20.1

6:53

1:29:03.8

16

Caroline Smith

33

7

11:10.9

22:20

27

55:07.6

21.8

29

22:45.6

7:20

1:29:04.2

17

Glyn Rogers

46

40

13:06.4

26:12

16

54:01.2

22.2

21

22:10.6

7:09

1:29:18.3

18

Tim Daigle

45

33

12:52.2

25:44

11

53:31.8

22.4

35

23:06.9

7:27

1:29:30.9

19

Brian Lejeune

20

35

12:57.7

25:54

18

54:04.6

22.2

28

22:43.5

7:20

1:29:45.8

20

Stephen O'Neil

44

32

12:48.2

25:36

37

56:12.8

21.4

7

20:48.2

6:43

1:29:49.3

21

Joe Meyers

38

20

12:12.7

24:24

14

53:50.3

22.3

54

23:49.1

7:41

1:29:52.2

22

Chuck Grose

34

5

10:50.3

21:40

24

54:47.7

21.9

69

24:25.7

7:53

1:30:03.7

23

Robby Burleigh

32

53

13:38.2

27:16

36

56:12.6

21.4

4

20:19.7

6:33

1:30:10.7

24

Charles Jantzi

36

24

12:34.9

25:08

31

55:19.3

21.7

23

22:17.1

7:11

1:30:11.4

25

Brady Mills

28

48

13:26.3

26:52

25

54:51.2

21.9

18

22:03.0

7:07

1:30:20.6

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

26

Don Cassano

30

18

12:03.2

24:06

15

54:00.5

22.2

75

24:36.9

7:56

1:30:40.6

27

Alan McClure

40

11

11:45.4

23:30

45

56:46.3

21.1

22

22:11.2

7:09

1:30:43.0

28

Marcus Eichhorn

39

16

11:53.0

23:46

23

54:46.3

21.9

65

24:16.2

7:50

1:30:55.6

29

Seth Fornea

22

8

11:16.5

22:32

53

57:19.9

20.9

36

23:06.9

7:27

1:31:43.4

30

Charles Brenke

37

29

12:41.7

25:22

29

55:16.4

21.7

53

23:47.0

7:40

1:31:45.1

31

Thomas McMichael

37

59

13:53.9

27:46

30

55:19.0

21.7

38

23:11.5

7:29

1:32:24.5

32

Patrick Obrien

20

36

13:01.2

26:02

51

57:15.4

21.0

27

22:33.7

7:16

1:32:50.4

33

Brian Soignier

28

23

12:32.7

25:04

43

56:38.1

21.2

55

23:52.3

7:42

1:33:03.1

34

Jerry Richard

54

96

15:37.5

31:14

17

54:04.1

22.2

50

23:40.8

7:38

1:33:22.6

35

Scott McMickens

32

10

11:44.8

23:28

34

55:43.7

21.5

110

26:11.9

8:27

1:33:40.5

36

Mitchell Evans

47

116

16:06.1

32:12

12

53:47.1

22.3

56

24:01.7

7:45

1:33:55.0

37

Bobby Guidry

37

84

15:04.8

30:08

33

55:39.9

21.6

43

23:23.4

7:33

1:34:08.2

38

Andy Juneau

44

67

14:21.5

28:42

44

56:44.7

21.2

41

23:18.3

7:31

1:34:24.6

39

Neil Albritton

34

94

15:35.5

31:10

20

54:13.6

22.1

85

24:54.1

8:02

1:34:43.3

40

Houston Jones

41

31

12:43.1

25:26

28

55:12.6

21.7

120

26:58.9

8:42

1:34:54.6

41

Trevor Casper

39

80

14:52.1

29:44

40

56:29.4

21.2

62

24:13.9

7:49

1:35:35.5

42

Jeremy Domingue

28

82

14:54.9

29:48

39

56:27.4

21.3

63

24:15.2

7:49

1:35:37.6

43

Travis Lange

35

60

13:59.8

27:58

47

56:55.6

21.1

78

24:42.4

7:58

1:35:37.8

44

Ben Hawn

47

117

16:07.9

32:14

48

57:02.6

21.0

25

22:30.6

7:15

1:35:41.1

45

Kevin Kilpatrick

45

51

13:36.5

27:12

50

57:11.3

21.0

91

25:13.2

8:08

1:36:01.1

46

Michael Bond

41

42

13:08.7

26:16

46

56:52.3

21.1

106

26:04.8

8:25

1:36:05.8

47

Justin Stoeckle

34

45

13:14.2

26:28

58

58:13.4

20.6

83

24:46.5

7:59

1:36:14.2

48

Rusty Stultz

36

203

23:24.3

46:48

77

59:29.5

20.2

1

13:25.1

4:20

1:36:19.0

49

Heather Black

28

49

13:29.7

26:58

73

59:17.4

20.2

49

23:39.9

7:38

1:36:27.1

50

Chuck Owen

41

52

13:38.0

27:16

54

57:33.1

20.9

95

25:22.1

8:11

1:36:33.4

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

51

Susan Hayden

38

26

12:38.1

25:16

67

58:51.2

20.4

89

25:08.8

8:06

1:36:38.3

52

Devon Dobrosielski

27

39

13:06.1

26:12

66

58:49.9

20.4

81

24:43.1

7:58

1:36:39.2

53

Spencer Martin

34

79

14:51.3

29:42

52

57:17.5

20.9

71

24:30.6

7:54

1:36:39.6

54

William Ingram

36

57

13:48.2

27:36

61

58:32.6

20.5

67

24:23.5

7:52

1:36:44.4

55

Chris Domingue

31

56

13:46.7

27:32

74

59:19.8

20.2

52

23:44.8

7:39

1:36:51.4

56

Phillip, Jr. Aucoin

42

87

15:19.6

30:38

80

59:46.4

20.1

19

22:04.1

7:07

1:37:10.2

57

Patrick Gray

50

112

15:59.3

31:58

91

1:00:44.3

19.8

5

20:35.5

6:38

1:37:19.2

58

Charles Gordon

34

101

15:43.2

31:26

62

58:33.0

20.5

37

23:07.5

7:27

1:37:23.8

59

Glay Collier

41

64

14:08.1

28:16

65

58:44.3

20.4

77

24:42.4

7:58

1:37:34.8

60

David Dawes

41

28

12:40.7

25:20

79

59:46.2

20.1

90

25:11.3

8:07

1:37:38.2

61

Lawrence Uter

50

90

15:31.2

31:02

72

59:16.1

20.2

32

22:55.7

7:24

1:37:43.1

62

Taylor Ahrens

34

47

13:19.8

26:38

93

1:00:47.8

19.7

47

23:35.9

7:36

1:37:43.6

63

Loye Ayres

20

115

16:03.0

32:06

71

59:15.0

20.3

26

22:30.6

7:15

1:37:48.6

64

James Lafleur

28

86

15:10.2

30:20

42

56:32.4

21.2

107

26:07.5

8:25

1:37:50.1

65

J. P. Gilles

59

144

17:11.9

34:22

38

56:15.1

21.3

79

24:42.7

7:58

1:38:09.7

66

Lionel Elmer

21

72

14:35.4

29:10

87

1:00:18.4

19.9

40

23:17.3

7:31

1:38:11.2

67

Bob Bourgeois

40

68

14:24.0

28:48

88

1:00:21.4

19.9

46

23:28.5

7:34

1:38:14.0

68

Dan Galligan

50

127

16:40.6

33:20

56

58:11.7

20.6

45

23:25.7

7:33

1:38:18.1

69

Stanton Cadow

48

27

12:39.1

25:18

95

1:01:04.9

19.7

74

24:36.8

7:56

1:38:20.9

70

Edward Hardin

35

77

14:49.1

29:38

75

59:25.9

20.2

66

24:16.6

7:50

1:38:31.6

71

James Wisenbaker

42

63

14:04.7

28:08

63

58:33.1

20.5

103

25:54.7

8:21

1:38:32.5

72

Patrick Serret

43

152

17:41.1

35:22

41

56:30.1

21.2

80

24:43.0

7:58

1:38:54.3

73

Marc ( Owen ) Bernard

19

30

12:41.8

25:22

121

1:04:38.9

18.6

14

21:35.3

6:58

1:38:56.1

74

Michael Jones

45

50

13:34.2

27:08

49

57:09.5

21.0

150

28:49.0

9:18

1:39:32.8

75

Jason Tarver

15

76

14:46.8

29:32

85

1:00:08.2

20.0

84

24:47.3

8:00

1:39:42.4

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

76

Patrick Davis

32

126

16:38.8

33:16

84

1:00:02.2

20.0

34

23:06.7

7:27

1:39:47.9

77

Ben Coffman

45

107

15:53.2

31:46

107

1:02:23.0

19.2

17

21:52.0

7:03

1:40:08.4

78

Chris Comeaux

53

89

15:28.8

30:56

35

55:59.3

21.4

149

28:40.9

9:15

1:40:09.0

79

Derek Wynn

44

65

14:11.2

28:22

32

55:38.9

21.6

168

30:20.4

9:47

1:40:10.7

80

Elizabeth Cassano

34

111

15:58.5

31:56

78

59:30.4

20.2

82

24:45.3

7:59

1:40:14.3

81

Kent Kerne

34

73

14:37.1

29:14

96

1:01:14.1

19.6

68

24:23.5

7:52

1:40:14.8

82

Jeff Barbe

36

100

15:41.8

31:22

70

59:08.5

20.3

100

25:39.2

8:16

1:40:29.6

83

Kristen Horn

28

93

15:35.3

31:10

83

59:53.1

20.0

87

25:01.2

8:04

1:40:29.8

84

John Storment

39

105

15:52.4

31:44

97

1:01:20.3

19.6

42

23:19.8

7:31

1:40:32.5

85

Wes Richey

33

169

18:20.7

36:40

57

58:11.7

20.6

57

24:02.1

7:45

1:40:34.6

86

Philip Herrera

39

98

15:40.2

31:20

89

1:00:25.1

19.9

72

24:32.0

7:55

1:40:37.4

87

Kenneth Dunaway

48

148

17:30.7

35:00

69

59:01.4

20.3

60

24:11.5

7:48

1:40:43.7

88

Stacy McMickens

32

37

13:03.7

26:06

64

58:35.1

20.5

158

29:19.4

9:27

1:40:58.4

89

Trippe Hawthorne

33

58

13:53.4

27:46

94

1:00:50.4

19.7

114

26:33.3

8:34

1:41:17.2

90

Robert Fleming

56

66

14:19.6

28:38

60

58:32.4

20.5

145

28:26.6

9:10

1:41:18.8

91

Jeff Beaty

43

118

16:13.3

32:26

55

57:55.0

20.7

127

27:22.4

8:50

1:41:30.9

92

Carlos Carrasco

39

103

15:47.7

31:34

86

1:00:14.2

19.9

102

25:48.5

8:19

1:41:50.5

93

Marty Orgeron

36

70

14:32.9

29:04

81

59:46.4

20.1

131

27:47.1

8:58

1:42:06.5

94

Robert Mitchell

44

108

15:55.4

31:50

76

59:27.8

20.2

118

26:45.6

8:38

1:42:08.8

95

Steven Vrbka

20

102

15:43.8

31:26

82

59:49.1

20.1

117

26:39.3

8:36

1:42:12.3

96

Linda Wynn

43

9

11:36.1

23:12

90

1:00:27.3

19.9

166

30:12.0

9:45

1:42:15.5

97

Dawn Vick

37

136

16:52.2

33:44

98

1:01:29.5

19.5

58

24:04.6

7:46

1:42:26.4

98

Jesse Price

29

145

17:16.6

34:32

92

1:00:47.2

19.7

76

24:40.6

7:57

1:42:44.5

99

Edward Guth

23

88

15:23.3

30:46

109

1:02:25.5

19.2

94

25:15.8

8:09

1:43:04.7

100

Martina Burkett

35

140

17:04.0

34:08

102

1:01:56.9

19.4

61

24:11.9

7:48

1:43:12.9

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

101

Russell Bex

39

119

16:17.7

32:34

118

1:04:01.8

18.7

39

23:15.4

7:30

1:43:35.0

102

Gary Maurin

56

38

13:04.4

26:08

124

1:04:49.5

18.5

101

25:48.2

8:19

1:43:42.2

103

Timothy Thomas

54

43

13:11.1

26:22

113

1:03:20.3

18.9

133

27:49.8

8:58

1:44:21.2

104

Scott McClelland

40

34

12:53.9

25:46

103

1:02:01.2

19.3

163

29:56.2

9:39

1:44:51.3

105

Heidi Howe

33

176

18:50.2

37:40

101

1:01:53.1

19.4

64

24:15.9

7:49

1:44:59.2

106

David McCarstle

43

92

15:34.7

31:08

99

1:01:48.4

19.4

132

27:47.5

8:58

1:45:10.7

107

Steven Kimball

27

6

10:59.0

21:58

111

1:02:51.9

19.1

175

31:33.1

10:11

1:45:24.0

108

Mike Lee

33

143

17:07.2

34:14

104

1:02:10.2

19.3

111

26:15.7

8:28

1:45:33.2

109

Tim Bacon

26

150

17:36.1

35:12

116

1:03:56.1

18.8

59

24:05.5

7:46

1:45:37.7

110

Mitzi Dekeyzer

30

156

17:47.8

35:34

59

58:32.4

20.5

157

29:18.6

9:27

1:45:39.0

111

Kristi Monnot

34

55

13:46.5

27:32

115

1:03:45.3

18.8

142

28:17.5

9:07

1:45:49.4

112

Trisha Stavinoha

27

131

16:46.4

33:32

149

1:08:00.3

17.6

11

21:12.1

6:50

1:45:58.8

113

Lori Barbe

35

71

14:35.0

29:10

110

1:02:38.0

19.2

151

28:54.1

9:19

1:46:07.2

114

Thomas Neeley

44

165

18:14.7

36:28

100

1:01:50.4

19.4

104

26:02.2

8:24

1:46:07.4

115

Ann McLindon

43

78

14:50.5

29:40

128

1:05:16.3

18.4

109

26:09.1

8:26

1:46:15.9

116

Kenneth Walker

35

128

16:42.0

33:24

141

1:06:21.7

18.1

48

23:39.8

7:38

1:46:43.5

117

Julie Lessiter

28

122

16:24.6

32:48

148

1:07:21.1

17.8

44

23:24.2

7:33

1:47:10.0

118

Uno Reilly

45

132

16:47.8

33:34

105

1:02:15.3

19.3

140

28:13.1

9:06

1:47:16.3

119

Ron Stalker

56

138

16:55.0

33:50

138

1:05:53.5

18.2

70

24:28.7

7:54

1:47:17.3

120

Christopher Brown

34

74

14:40.8

29:20

119

1:04:08.8

18.7

147

28:36.0

9:14

1:47:25.7

121

Rhad Hayden

39

97

15:38.3

31:16

129

1:05:17.6

18.4

113

26:32.1

8:34

1:47:28.1

122

Shelley Beaty

31

104

15:49.7

31:38

114

1:03:25.0

18.9

146

28:27.2

9:11

1:47:42.0

123

Greg Cole

42

195

20:28.6

40:56

68

58:54.0

20.4

144

28:24.2

9:10

1:47:46.9

124

James Hesterly

53

159

17:57.8

35:54

108

1:02:24.3

19.2

129

27:25.4

8:51

1:47:47.6

125

Trey Smith

31

157

17:54.8

35:48

130

1:05:19.6

18.4

73

24:35.0

7:56

1:47:49.5

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

126

William Tudor

40

135

16:49.7

33:38

143

1:06:28.4

18.1

86

25:00.9

8:04

1:48:19.2

127

Jeff Lamp

35

113

16:00.9

32:00

140

1:06:13.8

18.1

108

26:08.7

8:26

1:48:23.5

128

Tammy Winch

32

109

15:56.3

31:52

132

1:05:33.9

18.3

122

26:59.6

8:42

1:48:29.9

129

Jeansonne Hanner

30

130

16:45.0

33:30

131

1:05:30.7

18.3

115

26:35.4

8:35

1:48:51.2

130

Erin Babin

32

81

14:52.3

29:44

125

1:04:59.5

18.5

153

28:59.7

9:21

1:48:51.5

131

Robert Sharp

56

198

21:13.9

42:26

106

1:02:18.0

19.3

97

25:35.1

8:15

1:49:07.0

132

Terry Dupuy

50

44

13:14.1

26:28

122

1:04:48.4

18.5

173

31:16.6

10:05

1:49:19.3

133

Brian Fontenot

46

149

17:33.8

35:06

150

1:08:02.7

17.6

51

23:44.2

7:39

1:49:20.9

134

Greg Moreau

42

46

13:16.3

26:32

169

1:11:04.6

16.9

88

25:05.4

8:05

1:49:26.5

135

Jim Ferguson

34

75

14:46.8

29:32

162

1:09:51.8

17.2

92

25:14.0

8:08

1:49:52.6

136

Jason Babin

32

171

18:22.3

36:44

126

1:05:01.1

18.5

119

26:46.6

8:38

1:50:10.1

137

Gervies Metrejean

50

120

16:18.5

32:36

133

1:05:40.8

18.3

141

28:13.8

9:06

1:50:13.3

138

Johnnie Bond

29

95

15:37.2

31:14

127

1:05:04.0

18.4

161

29:35.1

9:33

1:50:16.3

139

Rick Payer

51

133

16:48.1

33:36

144

1:06:32.2

18.0

135

27:58.5

9:01

1:51:18.9

140

William Goodell

51

21

12:13.1

24:26

136

1:05:45.6

18.3

183

33:42.0

10:52

1:51:40.8

141

Sammy Baudoin

54

69

14:24.4

28:48

146

1:06:49.0

18.0

172

31:02.5

10:01

1:52:15.9

142

John Sefcik

32

166

18:17.3

36:34

137

1:05:51.0

18.2

139

28:11.9

9:05

1:52:20.2

143

Keith Hebert

49

187

19:40.8

39:20

123

1:04:49.3

18.5

136

28:04.9

9:03

1:52:35.2

144

Thomas Forest

40

121

16:22.7

32:44

161

1:09:35.1

17.2

121

26:59.3

8:42

1:52:57.2

145

Jim Robinson

49

186

19:32.0

39:04

147

1:06:51.8

18.0

116

26:37.6

8:35

1:53:01.5

146

Olivia Smith

28

106

15:53.0

31:46

160

1:09:27.9

17.3

137

28:05.8

9:04

1:53:26.8

147

Daryl Williams

30

160

18:01.9

36:02

153

1:08:34.0

17.5

128

27:25.1

8:51

1:54:01.1

148

Richard Kyle

44

154

17:44.4

35:28

158

1:09:23.2

17.3

126

27:17.6

8:48

1:54:25.2

149

Dawn Skinner

40

142

17:06.9

34:12

166

1:10:22.6

17.1

124

27:04.4

8:44

1:54:34.0

150

Ron Nezat

56

196

20:31.0

41:02

117

1:03:57.8

18.8

167

30:12.3

9:45

1:54:41.2

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

151

Chriustopher Lee

22

191

19:55.0

39:50

135

1:05:45.1

18.3

156

29:13.5

9:25

1:54:53.8

152

Lisa Porter

27

174

18:39.6

37:18

151

1:08:09.8

17.6

138

28:06.3

9:04

1:54:55.8

153

Terri Dawes

43

175

18:44.6

37:28

152

1:08:20.7

17.6

134

27:53.5

9:00

1:54:58.9

154

Heather Burns

25

181

19:04.2

38:08

142

1:06:28.4

18.1

162

29:36.3

9:33

1:55:09.0

155

Robyn Schwartz

29

147

17:20.5

34:40

139

1:06:09.6

18.1

178

32:15.2

10:24

1:55:45.4

156

Anne Billeaudeaux

45

182

19:08.5

38:16

120

1:04:28.1

18.6

177

32:09.9

10:22

1:55:46.5

157

Ray Paul

54

85

15:04.9

30:08

197

1:17:55.3

15.4

31

22:52.1

7:23

1:55:52.4

158

Dawnielle Delaune

24

110

15:58.1

31:56

134

1:05:44.2

18.3

188

34:12.1

11:02

1:55:54.6

159

Kathryn O'Quinn

24

178

18:55.0

37:50

154

1:08:37.4

17.5

143

28:23.6

9:09

1:55:56.1

160

Bruce Fairbanks

184

19:19.8

38:38

112

1:03:01.1

19.0

186

34:04.9

10:59

1:56:25.8

161

Lovick Johnson

64

173

18:32.2

37:04

156

1:08:46.7

17.5

159

29:23.2

9:29

1:56:42.2

162

Jennifer Whitehead

30

134

16:49.0

33:38

159

1:09:26.8

17.3

170

30:33.8

9:51

1:56:49.7

163

Gaynell Lemoine

35

180

19:02.1

38:04

155

1:08:44.9

17.5

155

29:09.6

9:24

1:56:56.7

164

Richard Larrimer

20

124

16:27.1

32:54

145

1:06:37.3

18.0

187

34:08.8

11:01

1:57:13.3

165

Sam Gassiott

24

151

17:40.4

35:20

176

1:12:34.7

16.5

125

27:10.6

8:46

1:57:25.7

166

David May

25

161

18:03.3

36:06

187

1:13:46.1

16.3

99

25:38.6

8:16

1:57:28.0

167

John Sewel

42

137

16:53.2

33:46

184

1:13:40.5

16.3

123

27:03.3

8:44

1:57:37.1

168

Tonya McCulloch

28

41

13:07.5

26:14

164

1:10:08.0

17.1

190

34:34.2

11:09

1:57:49.8

169

David Morgan

33

123

16:25.6

32:50

192

1:14:39.7

16.1

130

27:47.0

8:58

1:58:52.4

170

Phil Stoma

38

125

16:34.4

33:08

182

1:13:15.9

16.4

154

29:06.7

9:23

1:58:57.1

171

Nancy Cole

46

129

16:42.4

33:24

183

1:13:35.7

16.3

148

28:40.8

9:15

1:58:58.9

172

William Robison

22

114

16:01.0

32:02

170

1:11:12.3

16.9

176

32:01.8

10:20

1:59:15.2

173

Donna Pearce

45

177

18:53.1

37:46

172

1:11:29.9

16.8

152

28:56.2

9:20

1:59:19.3

174

Lynda Campell

31

91

15:31.8

31:02

189

1:14:06.1

16.2

169

30:25.1

9:49

2:00:03.0

175

Kathi Bourgeois

49

167

18:18.7

36:36

173

1:11:53.4

16.7

165

30:11.4

9:44

2:00:23.6

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

176

Mark Tarver

41

99

15:40.6

31:20

165

1:10:10.9

17.1

192

34:38.6

11:10

2:00:30.2

177

Sheila Johnson

32

189

19:46.2

39:32

167

1:10:38.7

17.0

164

30:09.5

9:44

2:00:34.4

178

William Albritton

24

202

23:04.6

46:08

174

1:11:56.3

16.7

105

26:03.7

8:24

2:01:04.7

179

Catherine Guenard

42

153

17:41.5

35:22

178

1:12:40.1

16.5

171

30:55.7

9:58

2:01:17.4

180

John Lutes

60

146

17:19.4

34:38

185

1:13:41.0

16.3

174

31:25.8

10:08

2:02:26.3

181

Charles Ayres

16

172

18:23.1

36:46

199

1:19:07.6

15.2

96

25:24.2

8:12

2:02:54.9

182

Donald Richard

58

199

21:18.3

42:36

195

1:16:24.3

15.7

112

26:18.4

8:29

2:04:01.0

183

Michelle Ferrer

40

188

19:43.4

39:26

157

1:09:17.8

17.3

194

35:42.7

11:31

2:04:44.0

184

Deena Holley

27

197

20:40.5

41:20

193

1:14:46.6

16.0

160

29:27.6

9:30

2:04:54.8

185

Julie Parke

35

170

18:22.0

36:44

190

1:14:07.6

16.2

180

32:28.0

10:28

2:04:57.7

186

Jeri Seils

44

164

18:13.5

36:26

171

1:11:21.2

16.8

193

35:37.5

11:29

2:05:12.2

187

Gary Perkins

50

185

19:20.5

38:40

186

1:13:43.6

16.3

179

32:18.2

10:25

2:05:22.4

188

Elizabeth Hill

48

193

20:10.3

40:20

180

1:12:54.7

16.5

182

33:40.5

10:52

2:06:45.5

189

Ranada Guidry

33

162

18:05.0

36:10

191

1:14:33.6

16.1

189

34:19.1

11:04

2:06:57.8

190

Barry McRary

48

190

19:54.5

39:48

168

1:10:47.4

17.0

197

36:20.6

11:43

2:07:02.6

191

Miller Petesy

65

204

25:06.7

50:12

163

1:09:55.0

17.2

181

32:57.5

10:38

2:07:59.2

192

Rick Yates

52

168

18:19.7

36:38

177

1:12:35.2

16.5

201

37:39.6

12:09

2:08:34.5

193

Dee Colby

36

192

20:01.8

40:02

181

1:13:01.5

16.4

196

36:20.3

11:43

2:09:23.7

194

Aimee Fortier

28

139

16:58.2

33:56

196

1:17:05.6

15.6

195

36:15.9

11:42

2:10:19.7

195

Donald Johnson

64

158

17:54.9

35:48

194

1:15:28.9

15.9

200

37:27.3

12:05

2:10:51.3

196

Claudia Thomas

50

200

21:45.5

43:30

198

1:19:06.2

15.2

185

33:45.6

10:53

2:14:37.4

197

Scott Raborn

34

141

17:04.9

34:08

202

1:23:23.2

14.4

191

34:38.2

11:10

2:15:06.3

198

Clinton Price

40

209

29:51.8

59:42

200

1:21:20.5

14.8

93

25:15.6

8:09

2:16:28.0

199

Kerry Behrens

49

62

14:01.1

28:02

179

1:12:47.8

16.5

208

50:20.1

16:14

2:17:09.1

200

Janice Owens

50

206

28:16.5

56:32

175

1:12:04.7

16.7

202

37:54.5

12:14

2:18:15.7

 
 

------- Swim -------

------- Bike -------

------- Run -------

Total

Place

Name

Age

Rnk

Time

Pace

Rnk

Time

Rate

Rnk

Time

Pace

Time

201

Ed Bulliard

73

155

17:45.1

35:30

188

1:14:03.5

16.2

205

47:03.2

15:11

2:18:51.9

202

Rebecca Leaumont

26

194

20:19.0

40:38

203

1:25:18.3

14.1

199

37:22.7

12:03

2:23:00.0

203

Leonard Franques

43

163

18:10.8

36:20

201

1:22:53.0

14.5

204

42:17.9

13:38

2:23:21.7

204

Ileen Turregano

47

179

18:57.5

37:54

204

1:25:48.5

14.0

203

39:55.8

12:53

2:24:41.9

205

Gege Brown

68

205

27:47.0

55:34

205

1:27:39.0

13.7

184

33:44.0

10:53

2:29:10.0

206

Chance Tarver

11

183

19:14.6

38:28

206

1:41:27.3

11.8

198

36:52.0

11:54

2:37:34.0

207

Jean Hall

50

208

29:08.5

58:16

207

1:42:41.5

11.7

206

50:05.6

16:09

3:01:55.6

208

Nita Deville

48

207

29:07.8

58:14

208

1:42:42.3

11.7

207

50:06.4

16:10

3:01:56.5


Software: The Race Director, Race Management Systems, http://www.theracedirector.com