2010 Tarpon Tri Relay Teams

September 04, 2010


Race Results: F LeBoeuf (fleboeuf@aol.com)
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1      149           Weidert Team                                                       1:07:29.5   4:11/M
                    149    Chad Weidert                  150M SWIM      6        3:12.2        3:12.2  32:00/M
                    149    Susan Weidert                 10M Bike       1       31:10.3       35:23.4  19.3mph
                    149    Susan Weidert                 3M Run         4       31:42.2     1:07:29.5  10:34/M
 
    2       95           Domangue Gould Team                                                1:12:44.8   4:31/M
                     95    Connie Domangue               150M SWIM      2        2:41.9        2:41.9  26:50/M
                     95    April Gould                   10M Bike       3       40:13.1       43:15.0  14.9mph
                     95    Payton Gould                  3M Run         2       29:13.4     1:12:44.8   9:44/M
 
    3       50           Carroll Breaux Team                                                1:19:46.7   4:57/M
                     50    Isabella Carroll              150M SWIM     12        3:57.7        3:57.7  39:30/M
                     50    Alexa Breaux                  10M Bike       8       45:53.0       50:19.1  13.1mph
                     50    Pam Breaux                    3M Run         1       28:49.6     1:19:46.7   9:36/M
 
    4       29           Haydel Team                                                        1:21:06.4   5:02/M
                     29    Caroline Haydel               150M SWIM      1        2:39.3        2:39.3  26:30/M
                     29    Anna Haydel                   10M Bike       5       42:53.8       45:52.8  14.0mph
                     29    Nancy Haydel                  3M Run         5       34:44.5     1:21:06.4  11:35/M
 
    5      150           Rike Vilcan Team                                                   1:21:56.4   5:05/M
                    150    Abby Rike                     150M SWIM     14        4:26.8        4:26.8  44:20/M
                    150    Brady Vilcan                  10M Bike       2       39:08.5       44:02.7  15.3mph
                    150    Brady Vilcan                  3M Run         7       35:07.5     1:21:56.4  11:42/M
 
    6        5           Richard LeBlanc Duhon Team                                         1:23:53.1   5:12/M
                      5    Megan Richard                 150M SWIM      5        3:05.8        3:05.8  30:50/M
                      5    Holli LeBlanc                 10M Bike      12       49:53.0       53:16.2  12.0mph
                      5    Kristen Duhon                 3M Run         3       30:04.6     1:23:53.1  10:01/M
 
    7       32           Dillard Breaux DeGruise Team                                       1:25:13.2   5:17/M
                     32    Dennis Dillard                150M SWIM      9        3:33.4        3:33.4  35:30/M
                     32    Allison Breaux                10M Bike       4       42:51.5       46:44.9  14.0mph
                     32    Angela DeGruise               3M Run        10       37:41.9     1:25:13.2  12:34/M
 
    8       51           Palmisano Schwab Team                                              1:25:54.3   5:20/M
                     51    Tony Palmisano                150M SWIM      4        2:55.4        2:55.4  29:10/M
                     51    Jeanna Schwab                 10M Bike      10       46:42.6       50:06.6  12.8mph
                     51    Sydney Schwab                 3M Run         6       35:07.1     1:25:54.3  11:42/M
 
    9      168           Cannatella Kennedy Team                                            1:28:00.1   5:28/M
                    168    Connie Cannatella             150M SWIM     10        3:40.6        3:40.6  36:40/M
                    168    Buffy Kennedy                 10M Bike       9       45:55.7       50:07.5  13.1mph
                    168    Buffy Kennedy                 3M Run         8       36:51.4     1:28:00.1  12:17/M
 
   10       40           Brewster Team                                                      1:29:09.5   5:32/M
                     40    Debbie Brewster               150M SWIM      3        2:51.5        2:51.5  28:30/M
                     40    Jackie Brewster               10M Bike       7       45:42.3       48:58.5  13.1mph
                     40    Stephanie Brewster            3M Run        12       39:42.3     1:29:09.5  13:14/M
 
   11      102           Folse Breaux Team                                                  1:29:19.7   5:33/M
                    102    Elise Folse                   150M SWIM      8        3:20.7        3:20.7  33:20/M
                    102    Eric Breaux                   10M Bike       6       43:23.8       47:09.2  13.8mph
                    102    Gillian Breaux                3M Run        13       41:49.1     1:29:19.7  13:56/M
 
   12       76           Hebert Rachall Team                                                1:32:41.7   5:45/M
                     76    Brittney Hebert               150M SWIM      7        3:18.3        3:18.3  33:00/M
                     76    Allyson Rachall               10M Bike      13       51:20.4       54:56.1  11.7mph
                     76    Allyson Rachalll              3M Run         9       37:14.6     1:32:41.7  12:25/M
 
   13      115           Hodson Foret Team                                                  1:46:30.1   6:37/M
                    115    Gabrielle Hodson              150M SWIM     11        3:41.7        3:41.7  36:50/M
                    115    Mary Foret                    10M Bike      14     1:03:45.7     1:07:51.6  9.41mph
                    115    Sarah Hodson                  3M Run        11       37:57.7     1:46:30.1  12:39/M