2011 TENTH ANNUAL GAMES OF ACADIANA TRIATHLON RELAY TEAM

August 20, 2011


Results by fleboeuf@aol.com
 Place  Team No  Bib No  Team/Participant Name           Event       Rank       Time      Total Time    Pace

    1       29           Team Hardin                                                          35:45.4   3:32/M
                     29    Hunter Hardin                 200 M SWIM     3        2:53.0        2:53.0  22:11/M
                     29    Katelyn Hardin                8 M BIKE       1       21:53.7       24:46.8  21.9mph
                     29    John Paul Hardin              2 M RUN        2       10:58.6       35:45.4   5:29/M
 
    2       30           Team Perret                                                          43:16.3   4:16/M
                     30    Douglas Perret                200 M SWIM     1        2:36.1        2:36.1  20:00/M
                     30    Jordan Perret                 8 M BIKE       2       22:03.9       24:40.1  21.8mph
                     30    Tucker Perret                 2 M RUN        8       18:36.2       43:16.3   9:18/M
 
    3       42           Team Rhodes/Thibodaux                                                43:36.3   4:18/M
                     42    Kelly Rhodes                  200 M SWIM     2        2:51.3        2:51.3  21:55/M
                     42    Emily Thibodaux               8 M BIKE       3       26:04.2       28:55.5  18.4mph
                     42    Emily Thibodaux               2 M RUN        3       14:40.7       43:36.3   7:20/M
 
    4      273           Team Benoit/Falgout                                                  44:10.7   4:22/M
                    273    Mark Benoit                   200 M SWIM     5        3:41.3        3:41.3  28:20/M
                    273    Dawn Benoit                   8 M BIKE       6       30:27.7       34:09.0  15.8mph
                    273    Josh Falgout                  2 M RUN        1       10:01.6       44:10.7   5:01/M
 
    5       95           Team Broussard                                                       48:28.5   4:47/M
                     95    Cecile Broussard              200 M SWIM     6        3:45.5        3:45.5  28:51/M
                     95    Gary Broussard                8 M BIKE       5       30:01.2       33:46.8  16.0mph
                     95    Bennett Broussard             2 M RUN        4       14:41.7       48:28.5   7:21/M
 
    6      165           Team Dirk/Rolke/Pellerin                                             52:06.4   5:09/M
                    165    Jill Dirk                     200 M SWIM     4        3:18.9        3:18.9  25:23/M
                    165    Ann Rolke                     8 M BIKE       7       32:28.9       35:47.8  14.8mph
                    165    Melissa Pellerin              2 M RUN        5       16:18.5       52:06.4   8:09/M
 
    7      231           Team Bates/Etheredge                                                 52:44.0   5:12/M
                    231    Annie Bates                   200 M SWIM     8        5:03.1        5:03.1  38:51/M
                    231    Cory Etheredge                8 M BIKE       4       30:00.3       35:03.5  16.0mph
                    231    Annie Bates                   2 M RUN        6       17:40.4       52:44.0   8:50/M
 
    8       10           Team Bourgeois                                                       57:29.2   5:40/M
                     10    Curtis Bourgeois              200 M SWIM     7        4:54.0        4:54.0  37:42/M
                     10    Jon-Curtis Bourgeois          8 M BIKE       8       34:29.0       39:23.1  13.9mph
                     10    Curtis Bourgeois              2 M RUN        7       18:06.1       57:29.2   9:03/M