2012 Lake Arthur Regatta Triathlon

All Divisions

May 26, 2012


Results by FLeBoeuf@aol.com
  ------- 370M Swim ------- T - 1 ------------ 12M Bike ------------ T - 2 ------------ 2.5 M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
1 Neill Rowland 246 43 M 2 7:15.0 0:32.0 1 30:38.1 23.5 0:30.0 1 16:24.6 6:34/M 55:19.7
2 Marcus Hardy 250 33 M 6 8:58.0 0:53.1 2 31:21.0 23.0 0:30.6 4 19:27.0 7:47/M 1:01:09.7
3 Trent Darbonne 204 43 M 8 9:01.8 0:26.4 3 32:15.8 22.3 0:19.6 5 19:41.4 7:52/M 1:01:45.0
4 Brach Myers 215 31 M 4 8:39.0 0:36.9 4 32:33.9 22.1 0:26.4 8 21:40.9 8:40/M 1:03:57.1
5 Leon Defelice 214 38 M 9 9:09.1 0:30.5 8 36:39.6 19.6 0:25.1 6 20:14.5 8:06/M 1:06:58.8
6 Marcus MacIp 228 39 M 13 10:26.0 0:46.8 5 33:09.5 21.7 0:37.6 13 22:39.1 9:04/M 1:07:39.0
7 Philip Hoffpauir 229 42 M 3 8:37.4 0:47.7 6 34:49.3 20.7 0:40.2 18 23:34.0 9:26/M 1:08:28.6
8 M Joey Angers 208 34 M 1 6:42.3 1:06.5 14 38:28.3 18.7 0:52.2 9 21:48.9 8:43/M 1:08:58.2
9 Team Pousson Vogel Emerson 244 17 M 12 10:04.4 0:20.7 10 37:04.9 19.4 0:13.6 7 21:36.6 8:38/M 1:09:20.2
10 Jerry Guillory 206 43 M 7 8:59.8 0:47.0 9 36:54.8 19.5 0:42.2 20 24:04.8 9:38/M 1:11:28.6
11 Kevin Vidrine 221 38 M 17 11:24.1 0:44.1 7 36:18.9 19.8 1:02.6 10 22:25.6 8:58/M 1:11:55.3
12 James Runnels 238 46 M 11 9:53.6 1:17.3 11 37:10.3 19.4 0:50.8 14 22:59.4 9:12/M 1:12:11.4
13 Team Gaspard Shaubrough Meaux 249 0 F 27 13:04.4 0:44.2 23 41:28.3 17.4 0:16.4 2 17:14.5 6:54/M 1:12:47.8
14 Team Gage Bice Stutes 254 38 M 15 11:11.5 0:31.1 13 37:48.6 19.0 0:15.7 27 25:20.3 10:08/M 1:15:07.2
15 Charles Henderson 235 57 M 18 11:26.4 0:57.7 18 39:43.2 18.1 1:02.5 11 22:26.2 8:58/M 1:15:36.0
16 Nicole Pennington 219 24 F 5 8:49.2 1:00.5 20 40:35.2 17.7 0:20.7 25 25:06.0 10:02/M 1:15:51.6
17 Team Stutes Falgoust Drost 252 F 35 13:48.9 0:39.4 12 37:17.4 19.3 0:14.5 21 24:05.9 9:38/M 1:16:06.1
18 Corey Hebert 207 33 M 20 11:37.5 1:21.4 15 38:51.0 18.5 0:41.3 31 26:12.0 10:29/M 1:18:43.2
19 Marcus Fontenot 227 43 M 21 11:42.2 1:33.3 19 40:06.5 18.0 0:54.5 23 24:37.7 9:51/M 1:18:54.2
20 Rachelle Haydel 241 35 F 28 13:05.0 0:46.4 26 42:48.8 16.8 0:53.8 16 23:09.1 9:16/M 1:20:43.1
21 Terri Gondron 223 43 F 36 13:54.2 1:16.0 22 41:27.9 17.4 1:00.5 17 23:09.8 9:16/M 1:20:48.4
22 Corey Brungart 237 35 M 31 13:28.0 2:17.9 17 39:34.3 18.2 1:11.8 26 25:14.3 10:06/M 1:21:46.3
23 Austin Guillory 248 14 M 29 13:14.0 0:44.2 32 49:22.5 14.6 0:30.6 3 18:02.1 7:13/M 1:21:53.4
24 Melinda Chaumont 233 32 F 24 12:38.7 0:44.7 21 40:55.0 17.6 0:43.1 34 27:48.0 11:07/M 1:22:49.5
25 Paul Stutes 239 42 M 34 13:48.2 1:25.1 16 39:07.5 18.4 1:13.0 32 27:15.7 10:54/M 1:22:49.5
 
  ------- 370M Swim ------- T - 1 ------------ 12M Bike ------------ T - 2 ------------ 2.5 M Run ------------ Total
Place Name Bib No Age Gender Rnk Time Time Rnk Time Rate Time Rnk Time Pace Time
26 Mary Sonnier 236 56 F 30 13:17.4 1:29.9 25 41:54.5 17.2 0:54.3 30 26:05.2 10:26/M 1:23:41.3
27 Karen Henderson 234 56 F 37 13:54.7 1:12.9 24 41:43.8 17.3 1:02.1 29 25:49.4 10:20/M 1:23:42.9
28 Chris Dardar 242 39 M 38 13:59.6 1:41.3 29 45:27.1 15.8 1:26.5 22 24:30.6 9:48/M 1:27:05.1
29 Team Baker-Futch Family Fun 211 10 F 22 12:03.2 0:29.9 38 52:41.9 13.7 0:21.9 12 22:28.9 8:59/M 1:28:05.8
30 Morgan Guidry 232 20 F 25 12:41.7 2:21.2 34 50:04.5 14.4 0:30.3 19 24:00.9 9:36/M 1:29:38.6
31 Debbie Stutes 243 42 F 19 11:35.8 1:50.7 31 48:12.1 14.9 3:35.5 28 25:34.3 10:14/M 1:30:48.4
32 Team TNT 222 42 M 33 13:44.5 0:58.1 37 52:06.1 13.8 0:36.6 24 24:49.9 9:56/M 1:32:15.2
33 Michael Thibodeaux 226 43 M 23 12:08.8 2:26.3 27 44:00.7 16.4 0:53.6 39 33:58.6 13:35/M 1:33:28.0
34 We Love Summer 240 35 F 26 13:01.0 0:30.7 41 56:48.8 12.7 0:18.2 15 23:02.5 9:13/M 1:33:41.2
35 Russ Stutes 251 48 M 32 13:43.9 2:05.6 36 50:57.6 14.1 0:41.1 35 29:31.1 11:48/M 1:36:59.3
36 Team Rowland Marceaux McPherson 245 14 M 10 9:28.4 0:25.2 40 56:16.1 12.8 0:21.5 38 31:49.2 12:44/M 1:38:20.4
37 Team Stutes Pousson Camara 253 0 M 16 11:15.4 0:32.1 39 55:03.8 13.1 0:20.2 37 31:08.9 12:27/M 1:38:20.4
38 Gabriella Runnels 217 17 F 42 17:09.0 2:03.3 35 50:54.3 14.1 0:40.9 40 34:29.2 13:48/M 1:45:16.7
39 Kimberly Bailey 225 52 F 40 16:54.7 2:58.8 43 1:03:22.3 11.4 1:14.3 33 27:42.2 11:05/M 1:52:12.3
40 Rebecca Morrison 220 42 F 43 19:00.7 1:40.8 33 49:33.4 14.5 0:35.4 41 43:23.7 17:21/M 1:54:14.0
41 Bethany Jones 231 39 F 41 16:55.8 3:10.8 42 1:03:09.7 11.4 1:14.6 36 30:01.5 12:00/M 1:54:32.4
42 Russell Stegeman 247 57 M 39 16:09.0 2:03.3 30 48:11.1 14.9 1:35.7 42 48:13.2 19:17/M 1:56:12.3
DNF Team Gage Pousson 255 38 M 14 11:11.2 0:35.6 28 45:20.7 15.9